סיומות דומיין חדשות

SEOadmin   7 בפברואר 2012   סגור לתגובות על סיומות דומיין חדשות

עולם האינטרנט לא חדל להתחדש. בכל שנה צצות להן חברות חדשות המציעות שירותים חדשים וגם בתחום הגלישה ישנם לא מעט חידושים. אחד החידושים הללו הוא האפשרות להרחיב את סיומות כתובות אתרי האינטרנט. כולנו מכירים את הדומיינים הקלאסיים, שמתחילים ב-http://www., מסתיימים בראשי תיבות של 2-3 מילים. אתרים בעולם מחולקים לקטגוריות כמו מדינה ותחום עיסוק (מה שנקרא "סמכות") – ומעתה אפשר יהיה להוסיף עוד קטגוריות במסגרת סיומות הדומיינים. הרעיון יהיה להפוך את שם האתר כולו, ולא רק את האמצע שלו בין ראשי תיבות לראשי תיבות, לזכיר ורלוונטי. כך למשל יוכלו חברות מסחריות רבות להציע שם שכולו מורכב משם המותג שלהם – במיוחד אם מורכב משתי מילים, כמו דנקין דונאטס.

סיומות דומיין ברשת האינטרנט

בעוד רוב האתרים עמלים על מציאת שם דומיין איכותי ואטרקטיבי – התחיל להתפתח שוק של סיומות ברשת. הסיומת מצביעה על ענף התחרות וסוג השירות אותו מציע האתר. לדוגמה, סיומת ישראלית מסווגת אותו כאתר ישראלי בעברית. אתר ממשלתי יקבל את הסיומת gov, אתר אקדמאי יקבל את הסיומת ac ואתר ארגוני יקבל את הסיומת org. חברת ICANN, שהיא הארגון הבין לאומי המפקח על הקצאת הדומיינים בעולם, מציעה חידוש. בנסיבות מסוימות, ותחת פיקוח ואישור, חברות ואנשים פרטיים יוכלו "להמציא" לעצמם סיומת רלוונטית, כל עוד אינה פוגעת בחוקים. לדוגמה, city.telaviv, במקום co.il. כדי למנוע משרלטנים לעשות בכך שימוש לא נאות, עלות הגשת הבקשה תהיה גבוהה מאד – 600 אלף שקל. בנוסף, 100 אלף שקל לכל שנת אחסון האתר, שיהיה צריך להיעשות, בינתיים כל עוד אין זה שירות נפוץ, על גבי טכנולוגיה מיוחדת. בנוסף, יקבלו שירות כזה רק אתרים שמתחייבים להתאחסן באותו המקום במשך עשר שנים – כלומר חשבון פשוט אומר כי עלות הכתובת הזו היא כ-1.5 מליון שקלים. עבור הסיומת בלבד.

כתובות האינטרנט – חברות רבות כבר מבקשות לרשום עצמן בשמות חדשים

חברת ICANN   אישרה עד כה מעט מאד דומיינים חדשים ב-20 שנות קיומה. למשל, biz או info, ביחד עם הכתובות שכולנו מכירים כמו com. השינוי בפרספציה יאפשר לחברות מסחריות ומותגים להתקין לעצמן שמות הרבה יותר רלוונטיים מאשר יש להם היום, עם שם קליט ופיקנטי יותר – כאמור בעלות גבוהה מאד (שנחשבת נמוכה עבור מותג מצליח מאד, לדוגמה, משקאות קולה). כבר ישנן פניות אליהן לאישור, בממוצע כ-2000 פניות. אחד השמות הפופולאריים ביותר לסיומת הוא תחום משמעותי ביותר ברשת, בידור למבוגרים. חברות רבות ביקשו לקנות כתובת שסיומה .xxx – קונבנציה בתחום הבידור למבוגרים.

(197 , 1 )