דומיין וקידום אתרים SEO

מהו דומיין? דומיין הוא בעצם שם האתר שלכם שאותו אנשים מקלידים באינטרנט כשהם רוצים לגלוש אליכם. לדוגמא:    www.domain.net.il , הוא אתר העוסק בתחום רישום דומיינים כשהדומיין הוא בעצם השם והמותג של האתר והדרך בה יזכרו אותו.

ישנה חשיבות עצומה לשם דומיין בו תשתמשו באתר שלכם ולכן קניית דומיין מתאים יכולה לעזור לכם מאוד בקידום האתר שלכם לקהל יעד רלוונטי.  כדאי ורצוי לעשות בדיקות מקיפות לפני שמחליטים על הקמת האתר בנוגע לשם בו תבחרו  להשתמש.

במקרה הזה ההקבלה היא לפתיחת עסק, לפני שאתם שוכרים מבנה מסוים אתם תבדקו את השכונה, תבדקו מהי כמות האנשים העוברת ליד החנות שלכם כל יום ומי הם האנשים. אתם תוודאו שקהל היעד שלכם יוכל להגיע אליכם בקלות וגם תבדקו את המתחרים הקיימים בסביבה הזו.

מדוע חשוב הדומיין לקידום אתרים?

כדי להבין את חשיבות הדומיין, כדאי לנו לסקור בקצרה מהו בעצם קידום אתרים?

במונח קידום אתרים SEO אנחנו מתכוונים להגיע אל הגולשים כשהם מקלידים מילות חיפוש בגוגל. חשבו על עצמכם: אתם כרגע מעוניינים במידע או במוצר כלשהוא ואתם פותחים את דף הבית של גוגל ומקלידים לתוך שורת החיפוש מילים מסוימות. כשאתם לוחצים "חפש" מופיעות לפניכם תוצאות החיפוש ואתם מקליקים ביניהן כדי למצוא את מה שאתם מחפשים. החיפוש יכול להיות על מוצר חדש שיצא לשוק, שירות אשר אתם מעוניינים בו, מידע על נושא מסוים ולמעשה כל דבר שרק תחפצו לקבל עליו מידע.

כדי לתת את תוצאות החיפוש הללו מנוע החיפוש של גוגל לוקח בחשבון כמה פרמטרים כדי לתת לגולש את התוצאות הרלוונטיות ביותר למילות החיפוש שהוקלדו. אחד הפרמטרים הנלקחים בחשבון הוא שם הדומיין.

שם דומיין שמתאים למילת המפתח בה אתם מעוניינים להופיע יכולה לעזור לכם להגיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש בזמן קצר יותר.

בדיקת שם דומיין

אז איך תדעו מהו הדומיין הנכון בשבילכם? דבר ראשון יש להתייעץ עם חברה מקצועית לקידום אתרים שתוכל לעבור אתכם על הנקודות הבאות:

  • מהם מילות החיפוש שמתאימות לאתר שלכם?  הכינו רשימה של כל המילים שנראות לכם מתאימות לשירותים או מוצרים שאותם תציגו באתר שלכם.
  • כמה אנשים אכן מחפשים את המילים הללו? ישנן מילים רבות וטובות שפשוט לא מקבלות תנועה. הסיבה היא שאלו מילים לא שגורות על הקהל ולכן הגולשים לא משתמשים בהם כשהם מחפשים במנועי חיפוש כמו גוגל.
  • כמה תחרות ישנה למילים אותן בחרתם. ישנן מילים שהתחרות בהן גבוהה ביותר והקידום בהם היא קשה בהרבה
  • האם אתם מעוניינים בפנייה לקהל מקומי בלבד או לקהל בינלאומי? כדאי לחשוב אם אתם מעדיפים סיומת co.il או סיומת  .com
  • במקרה שקהל היעד הוא ישראלי יש לשקול קניית דומיין בעברית.

קידום אתרים SEO

הכוונה בקידום היא להגיע אל המטרה הנכספת של כל אתר והוא הופעתו של האתר בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש של גוגל במילה הרלוונטית שאליה אתם מכוונים. בשוק האינטרנטי של היום, התחרות היא רבה, אתרים רבים משקיעים משאבים רבים כדי להופיע במקומות הראשונים בגוגל.

קידום האתר מתחיל עוד בשלב הרעיון. השלב הראשון לבניית כל אתר הוא רכישת דומיין וקניית דומיין מתאים יכול לעזור בקידום האתר בהמשך הדרך. מנוע החיפוש של גוגל לוקח בחשבון גם את שם הדומיין וגם פרמטרים נוספים הכוללים תוכן איכותי ומקורי המתעדכן באופן שוטף, שיתוף האתר ברשתות חברתיות, כמות הגולשים המגיעים אל האתר והזמן בו הם נשארים באתר, והאיכות הטכנית של האתר: כל הלינקים פעילים אין דפים "שבורים" ועוד.

כמובן שהדרך הטובה ביותר לקדם את האתר היא אכן להציע תוכן איכותי שיעניין את הגולשים ושהם ירצו לשתף את חבריהם בו, ולחזור ולבקר שוב.

(303 , 1 )